Úterý 28. května 2024
Svátek má Vilém
Svátek má koník Lery
Svátek má pejsek Dixi

25.1.2009 - Stránky nebyly nějáký čas aktualizovány, ale začnu na nich opět pracovat, pokusím se napsat nové články a snad i vymyslet nový design:) Dnes jsem vymazala obsah návštěvní knihy, protože se tam přemnožily spamy.

Kikulle - Autocross Terinka Lucyinka - Music forever Renisek


Milton

Milton byl ježděn slavným jezdcem John Whitaker. Vyhrál mnoho mezinárodních závodů v parkuru, reprezentoval Británii na Olympijských hrách.

Barva Šedý
Výška 168 cm
Pohlaví Valach
Plemeno Holandský teplokrevník
Otec Marius (otec Marco Polo; matka Aston Answers)
Matka Epauletta
Chovatel John Harding-Rolls
Jezdci John Whitaker, Caroline Bradley & Stephen Hadley
Vlastníci Mr. a Mrs. Bradley
Narozen 1977
Původní jméno Marius Silver Jubilee
Start profesionální kariéry 1985
Odchod do důchodu 1994
Zemřel Červenec 1999

Narozen v roce 1977, jako odstavče koupen Caroline Bradleyovou od chovatele John Harding-Rolls. Když Milton byl mladý, slečna Caroline Bradleyová řekla rodičům, že on je její olympijská naděje. Caroline cvičila Miltona až do její smrti v roce 1983, po které bylo mnoho nabídek jejím rodičům ke koupi nadaného zvířete. Stephen Hadley jezdil na Miltonovi chvíli, než ho začal jezdit proslulý mezinárodní jezdec John Whitaker.

Mezi roky 1985 a 1994, kdy jezdil Miltona John Whitaker byl Milton nejúspěšnější. Milton měl mnoho mezinárodních vítězství, a se stal prvním koněm, který vyhrát více než L1 milión ve finanční odměně. Za celou jeho kariéru, Milton málokdy shodil překážku nebo odmítl skočit. Valach byl miláček davů, mnohokrát končil úspěšné kolo velkým skokem do vzduchu. Bylo jasné, že miloval parkury. John jednou říkal o Miltonovi: "Jednoduše nejlepší" ("Simply The Best").

Milton umřel 4. července roku 1999. Byl pohřben na Whitakerově farmě v Yorkshire.

Úspěchy


© 2006-2009 Jitka Dobešová | Všechna práva vyhrazena | TechComputers |
Mapa webu | RSS | XHTML 1.0 Transitional | CSS 2.1 | Nahoru |