Pondělí 15. července 2024
Svátek má Jindřich
Svátek má koník Floreta
Svátek má pejsek Brandy

25.1.2009 - Stránky nebyly nějáký čas aktualizovány, ale začnu na nich opět pracovat, pokusím se napsat nové články a snad i vymyslet nový design:) Dnes jsem vymazala obsah návštěvní knihy, protože se tam přemnožily spamy.

Kikulle - Autocross Terinka Lucyinka - Music forever Renisek


Holštýnský kůňHolštýnský kůň je pravděpodobně nejstarším německým plemenem. Původně byl používán jako válečný kůň, od roku 1680 pak byl chován jako spolehlivý kočárový kůň a remonta pro armádu. V 19. století byl do chovu zaveden clevelandský hnědák, yorkshirský kočárový kůň a anglický plnokrevník, aby se dosáhlo lehčích, ale přesto dostatečně silných koní. S pokračujícím přílivem krve anglického plnokrevníka po druhé světové válce se stal holštýnský kůň všestranným soutěžním koněm. Podobně jako u ostatních teplokrevníků i u holštýnských teplokrevníků jsou koně před zařazením do plemenné knihy podrobeni zkouškám.

Použití

Moderní holštýnský kůň je schopný zvládnout všechny disciplíny jezdeckého sportu. Patří stále mezi nejlepší kočárové koně, je na světové špičce ve skokových soutěžích i v drezuře a pravděpodobně je z německých plemen nejlepší v military.

Vzhled

Holštýnský kůň je vysoký, elegantní,má jemnou hlavu a jasný, inteligentní pohled. Dlouhý klenutý krk a přechází v šikmou lopatku a dobře vyznačený kohoutek. Hrudník má hluboký, hřbet a bedra silná a svalnatá, stejně jako stehna a přední končetiny. Holštýnský kůň má vynikající nohy, s velice dobře formovanými klouby, pevnými kostmi a krátkými a silnými holeněmi. Povoleny jsou všechny barvy, ale přednost se dává tmavým hnědákům, hnědákům a ryzákům.

Charakteristika

Holštýnský kůň má vynikající kvality, ochotnou a živou povahu, vynikající kostru i celkovou tělesnou stavbu, výborné vlohy pro cval a skákání. Holštýnský kůň má dlouhý, volný a pružný krok, akci přímou. Klus je aktivní, dobře vyvážený a rytmický. Nízká akce karpů je dědictvím po kočárových předcích a je povolena. V dnešní době je kladen důraz hlavně na zvýšení vytrvalosti, aby byl schopen překonávat i velké vzdálenosti ve vysoké rychlosti.

Výška

Holštýnský kůň měří 1, 63 - 1, 73 m (16-17 pěstí)

Fotografie


© 2006-2009 Jitka Dobešová | Všechna práva vyhrazena | TechComputers |
Mapa webu | RSS | XHTML 1.0 Transitional | CSS 2.1 | Nahoru |