Úterý 28. května 2024
Svátek má Vilém
Svátek má koník Lery
Svátek má pejsek Dixi

25.1.2009 - Stránky nebyly nějáký čas aktualizovány, ale začnu na nich opět pracovat, pokusím se napsat nové články a snad i vymyslet nový design:) Dnes jsem vymazala obsah návštěvní knihy, protože se tam přemnožily spamy.

Kikulle - Autocross Terinka Lucyinka - Music forever Renisek


BonitaceBonitace

Bonitace je nesoutěžní ohodnocení daného jedince. Rozhodčí každého psa / fenu hodnotí jak po stránce exteriéru, tak z hlediska povahy, charakteristické pro jeho plemeno. Bonitace je povinná podmínka pro zařazení jedince do chovu. Pro účast na výstavách a zkouškách bonitace není nutná. Podmínkami pro účast na bonitaci (které jsou současně podmínkami pro chov kontrolovaný) jsou členství v Českém klubu německých ovčáků, předvedení na svodu dorostu, zkouška všestranného výcviku nejméně l. stupně (ZV, SchH, IPO), rentgenový snímek na dysplasii kyčelního kloubu max. 2. stupně a výstavní ocenění nejméně "dobrý" z třídy dospívajících nebo dospělých ze speciálních výstav klubu německých ovčáků. (Pro účast na bonitaci nelze vzít do úvahy ocenění z mezinárodních výstav. Ocenění z národních výstav v uvedených třídách je platné pouze z výstav uskutečněných do 31. 12. 1996.)

Jedinci, kteří s úspěchem absolvují bonitaci, jsou zařazeni do výběrového chovu na dva roky následující po roce, ve kterém byli zařazeni. V roce, kdy končí platnost této první bonitace, se mohou psi zúčastnit bonitace opět a pokud splní všechny podmínky stanovené pro zkoušku povahy, jsou zařazení ve výběrovém chovu doživotně. Jedinci nezařazení ve výběrovém chovu, tzn. jedinci v chovu kontrolovaném, jsou chovní do 8 let věku. Totéž platí pro jedince, kteří se nezúčastnili opětovné bonitace nebo požadované podmínky bonitace nesplnili. Jak vyplývá z výše uvedených skutečností - v současné době existují u německých ovčáků dva druhy chovu. Pokud rodiče splnili podmínky pro účast na bonitaci a bonitace se skutečně úspěšně zúčastnili, potom obdrží jejich štěňata barevně odlišené průkazy původu a označení výběrový chov.

Další

Podívejte se také na bonitační kód německého ovčáka

Zdroj informací:


© 2006-2009 Jitka Dobešová | Všechna práva vyhrazena | TechComputers |
Mapa webu | RSS | XHTML 1.0 Transitional | CSS 2.1 | Nahoru |